70125192
CBL-PUR-GY-03x025-100M
Cable
Cable, PUR/PP, 3-core greyfa
| Operating voltage: | max. 300 V |
| Degree of protection: | EN 60529 |
| Halogen-free: | IEC 60754-1 |
| Ambient temperature: Cable, fixed: | -40 ... 80 °C (-40 ... 176 °F) |
| Ambient temperature: Cable, flexing: | -20 ... 80 °C (-4 ... 176 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Cable: | according to IEC/EN 60228 (DIN VDE 0295) class 5 |
| Ambient temperature: Sheath diameter: | 4.3 mm |
| Ambient temperature: Bending radius: | > 15 x cable diameter, moving > 8 x cable diameter, fixed |
| Ambient temperature: Sheath stripping force: | max. 80 N / 500 mm |
| Ambient temperature: Sheath color: | grey (similar to RAL 7001) |
| Ambient temperature: Number of cores: | 3 |
| Ambient temperature: Core cross-section: | 0.25 mm2 |
| Ambient temperature: Cores color: | Core 1: brown Core 2: blue Core 3: black |
| Ambient temperature: Core construction: | 14 x 0.15 mm ∅ |
| Ambient temperature: Length: | 100 m |
| Ambient temperature: Cable code: | Li 9Y 11Y 3 x 0,25 |
| Drag chain suitability: Drag chain cycles: | max. 50 / day |
| Drag chain suitability: Motion velocity: | max. 0.3 m/s |
| Halogen-free: | yes |
| Cable: Sheathing: | PUR based on polyether |
| Cable: Core insulation: | PP |
| Cable: Microbial resistance: | yes |
| Cable: Hydrolysis resistance: | yes |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | HU |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |