50134949
KDS ET-RJ45-A-USB3-A-P4-000
KDS ET-RJ45-A-USB3-A-P4-000 - Adapter cable
| Suitable for interface: | Ethernet |
| Transmission speed: | 10/100/1000Mbps RJ45 Ethernet port |
| Number of connections: | 2 Piece(s) |
| Type of connection: | RJ45 |
| Version: | Axial |
| Type of connection: | USB |
| Connector type: | USB 3.0 Standard-A |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 71 mm x 26 mm x 16.2 mm |
| Housing color: | White |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 40 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 70 °C |
| Degree of protection: | IP 20 |
| Certifications: | FCC, RoHS |
| System requirements: | Windows XP/Vista/7/8/8.1, Mac OS X 10.5/10.6/10.7/10.8/10.9/10.10/, Linux-based system |
| Customs tariff number: | 85176200 |
| eCl@ss 8.0: | 27069190 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | China |
| EAN: | |
| Weight: | 0.06 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |