50134904
KDS U-M8-4A-M8-3A-P1-000
KDS U-M8-4A-M8-3A-P1-000 - Adapter
| Operating voltage: | Max. 50 V AC / 60 V DC |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M8 |
| Type: | Female |
| No. of pins: | 4 -pin |
| Version: | Axial |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M8 |
| Type: | Male |
| No. of pins: | 3 -pin |
| Version: | Axial |
| Shielded: | No |
| Width across flats: | 9 mm |
| Material: | PUR |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Customs tariff number: | 85366990 |
| eCl@ss 8.0: | 27069190 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 0.01 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |