50130109
MA 150
MA 150 - Modular connection unit
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Current consumption, max.: | 150 mA |
| Number of connections: | 5 Piece(s) |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 12 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Male |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | B-coded |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Dimension (W x H x L): | 55 mm x 31 mm x 95 mm |
| Housing material: | Metal, Diecast zinc |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 60 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 80 °C |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Certifications: | c UL US |
| Customs tariff number: | 85411000 |
| eCl@ss 8.0: | 27069190 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Tschechische Republik |
| EAN: | |
| Weight: | 0.35 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |