50122431
Base f. IT 1911
Base f. IT 1911 - Base station
| Suitable for: | IT 1911i series mobile 2D-code readers |
| Supply voltage UB: | 4.5 ... 5.5 V, DC |
| Type: | PS/2, RS 232, USB |
| Number of connections: | 3 Piece(s) |
| Bluetooth range: | Class 1 |
| Bluetooth version: | 2.1 |
| Function: | Voltage supply, Configuration interface, Data interface |
| Type of connection: | RJ41 |
| Function: | Voltage supply |
| Type of connection: | Jack socket |
| Type of connection: | Bluetooth |
| Dimension (W x H x L): | 103 mm x 65 mm x 250 mm |
| Housing material: | Plastic, UL 94-V0 |
| Net weight: | 290 g |
| Type of display: | LED |
| Operational controls: | Button(s) |
| Function of the operational control: | Paging |
| Ambient temperature, operation: | -20 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 60 °C |
| Drop height: | 1.2 m |
| Measurements relative to: | Concrete floor |
| Degree of protection: | IP 51 |
| Customs tariff number: | 85044030 |
| eCl@ss 8.0: | 27289290 |
| eCl@ss 9.0: | 27289290 |
| ETIM 5.0: | EC002997 |
| ETIM 6.0: | EC002997 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | China |
| EAN: | |
| Weight: | 0.46 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |