50121098
SET MD12-US2-IL1.1 + Zub.
SET MD12-US2-IL1.1 + Zub. - Diagnostics set
| Suitable for: | IO-Link sensors |
| Functions: | Configuration and test device |
| Supply voltage UB: | 24 V, DC |
| Type: | USB |
| Number of connections: | 2 Piece(s) |
| Function: | Configuration interface, Voltage supply |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Male |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Function: | Configuration interface, Voltage supply |
| Type of connection: | USB |
| Connector type: | USB 2.0 Mini-B |
| Dimension (W x H x L): | 41 mm x 24 mm x 70 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Net weight: | 100 g |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 45 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 80 °C |
| Degree of protection: | IP 20 |
| Customs tariff number: | 90318080 |
| eCl@ss 8.0: | 27279211 |
| eCl@ss 9.0: | 19200502 |
| ETIM 5.0: | EC001418 |
| ETIM 6.0: | EC001418 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 0.47 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |