50114369
MA 100
MA 100 - Modular connection unit
| Series: | MA 100 |
| Suitable for: | BCL 300i, BCL 301i |
| Type: | RS 232, RS 485 |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Voltage supply, BUS IN, BUS OUT, Connection to device, Data interface, PWR / SW IN / OUT |
| Type of connection: | Terminal |
| No. of pins: | 19 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 128.8 mm x 47.4 mm x 181 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Net weight: | 380 g |
| Degree of protection: | IP 54 |
| Certifications: | c UL US |
| Customs tariff number: | 84733080 |
| eCl@ss 8.0: | 27379201 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | China |
| EAN: | |
| Weight: | 0.45 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |