147500
AC-M12-PBT1
AC-M12-PBT1 - Terminating resistor
Geeignet für: PROFIBUS DP; Anschluss 1: Rundstecker, M12, axial, male, D-kodiert, 5 -polig
| Suitable for: | RS4 safety laser scanners, COMPACTplus multiple light beam safety devices, COMPACTplus safety light curtains |
| Suitable for interface: | PROFIBUS DP |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Male |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | B-coded |
| Version: | Axial |
| Customs tariff number: | 85389099 |
| eCl@ss 8.0: | 27279290 |
| eCl@ss 9.0: | 27279090 |
| ETIM 5.0: | EC002498 |
| ETIM 6.0: | EC002498 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 0.01 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |