58035268
Horn/Light WM Contin. tone 230VAC YE
Light and sound can be separately triggered for two-stage signalling. Integrated bracket for simple wall mounting without additional, accessories
| Length: | 77 mm |
| Width: | 70 mm |
| Height: | 251 mm |
| Diameter: | 70 mm |
| Materials: | PC PC/ABS |
| Dome colour: | Yellow |
| Housing colour: | Grey |
| Protection category: | IP33 |
| Connection: | Screw terminals |
| cross-sectional area maximum: | 2,50mm² / 14AWG |
| Cable entry: | Through hole |
| Cable entry maximum: | d = 9 mm |
| Type of fixing: | Wall mounting |
| Working temperature minimum: | -20°C |
| Working temperature maximum: | +50°C |
| Weight with packaging: | 306 g |
| Product weight: | 256 g |
| Operating voltage: | 230V |
| Operating voltage type: | AC |
| Operating voltage frequency: | 50Hz |
| Operating voltage tolerance: | +/- 10% |
| Rated operational voltage: | 230 VAC |
| Rated operational current: | 50 mA |
| Protection class: | Protection class 1 |
| Pollution degree: | 2 |
| Overvoltage category: | II |
| Isolation voltage: | Ui = 250V; Uimp = 2.500V |
| Light colour: | Yellow |
| Service life optical: | Lamp: depends on bulb |
| Volume/dB(max) at 1m distance: | 92,0 dB (A) |
| Acoustic signal image: | Continuous tone |
| Audio frequency: | 600 Hz |
| Acoustic service life: | 300 h minimum |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |