324822
VAZ-CLAMP-40MM-IO
Signal tower connection element IO-Link
Signal tower connection element IO-Link with coverfa
| Color: | grey |
| Rated operating voltage: | 24 V DC |
| Rated operating current: | 6 mA |
| Inrush current: | 400 mA |
| Interface type: | IO-Link ( via C/Q = pin 4 ) |
| IO-Link Revision: | 1.1 |
| Device ID: | 0x0F0301 (983809) |
| Transfer rate: | COM 2 (38.4 kBaud) |
| Min. cycle time: | 5 ms |
| Process data width: | Process data input 0 Byte Process data output 2 Byte |
| SIO mode support: | no |
| Compatible master port type: | A |
| Parameter bits: | LSB (byte 0) MSB (byte 1) |
| : Bit 0: | reserved Segment 1 |
| : Bit 1: | reserved Segment 2 |
| : Bit 2: | reserved Segment 3 |
| : Bit 3: | reserved Segment 4 |
| : Bit 4: | reserved Segment 5 |
| : Bit 5: | reserved reserved |
| : Bit 6: | reserved reserved |
| : Bit 7: | reserved reserved |
| Ambient temperature: | -30 ... 60 °C (-22 ... 140 °F) |
| Degree of protection: | IP66 |
| Connection: | Bayonet system |
| Material: | PC |
| Mass: | 35 g |
| Connection possibilities: | Spring terminal, max. 1.5 mm2 |
| Life span: | max. 50,000 h |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | DE |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |