324821
VAZ-CLAMP-40MM
Stack light terminal base
Stack light terminal base with cover platefa
| UL File Number: | E223176 |
| Color: | grey |
| Rated operating voltage: | 24 V AC/DC |
| Ambient temperature: | -30 ... 60 °C (-22 ... 140 °F) |
| Degree of protection: | IP66 |
| Connection: | Bayonet system |
| Material: | PC |
| Mass: | 25 g |
| Connection possibilities: | Spring terminal, max. 1.5 mm2 |
| Note: | fits the straight mounting bracket |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | DE |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |