050632
U-G3FF
AS-Interface module mounting base
AS-Interface module mounting base for connection to flat cable (AS-Interface and external auxiliary power)fa. The U-G3FF base is used for the connection of the G2 modules with small design to AS-Interface. In case of mounting the module the inserted flat cables are pressed into the contact prongs of the module and connected. For some modules this upper part establishes the connection to earth.
| Ambient temperature: | -25 ... 60 °C (-13 ... 140 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Degree of protection: | IP67 according to EN 60529 (only in connection with module or cover) |
| Connection: | AS-Interface flat cable |
| Dimensions: | about 119, 60, 10 mm (L, W, H) |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | HU |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |