040812
MB-F32-A2-V1
Magnetic field sensor
Series: Cylindrical type, Housing material: Polyamide (PA), Connection type: Connector M12 x 1 , 4-pin, Output type: 4-wirefa
| Switching function: | complementary |
| Output type: | PNP |
| Installation: | on the cylinder |
| Output polarity: | DC |
| Switching range: | typ. 50 mm |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V DC |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 1.5 V |
| Operating current: | 0 ... 100 mA |
| No-load supply current: | ≤ 30 mA |
| MTTFd: | 739 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| LED indicator: | red: switching state output 1 yellow: switching state output 2 |
| EAC conformity: | TR CU 020/2011 |
| CCC approval: | CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V |
| Ambient temperature: | -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Connection type: | Connector M12 x 1 , 4-pin |
| Housing material: | Polyamide (PA) |
| Sensing face: | Polyamide (PA) |
| Degree of protection: | IP67 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | ID |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |