039630
K-HM14
HART-Verbindungskabel mit Steckern K-HM14
The connection cable K-HM14 is used for connection of a HART Multiplexer Master KFD2-HMM-16 to up to 15 HART Multiplexer Slaves KFD0-HMS-16. The connection cable has 16 connectors and a length of 0.45 m.
| Ambient temperature: | 0 ... 55 °C (32 ... 131 °F) |
| Relative humidity: | 5 ... 90 %, non-condensing |
| Connection: Device: | 16 x IDC female connector, 14-pin |
| Cable length: | 0.45 m |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | ID |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |