021270
V1-PG13,5-Y21270
Receptacles
Receptacles, M12/PG13.5, 4-pin; plastic versionfa
| Number of pins: | 4 |
| Connection 1: | Male connector |
| Construction type 1: | straight |
| Threading 1: | M12 |
| Connection 2: | cable end |
| Standard conformity: Degree of protection: | EN 60529 |
| Degree of protection: | IP67 when sealing with O-Ring |
| Connection: | Single strand leads with connector sleeves |
| Material: Connector: | plastic |
| Material: Core insolation: | PVC |
| Cable: Cores: | 4 x 0.25 mm2 |
| Cable: Length: | 80 mm |
| Installation: | Front mounting PG13.5 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | DE |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |