003794
SJ15-A
Inductive slot sensor
Series: Slot type, Housing material: PBT, Output type: 4-wire, Type of voltage: DC, Connection type: cable PVC , 2 m, Degree of protection: IP67fa
| Switching function: | complementary |
| Output type: | NPN |
| Slot width: | 15 mm |
| Depth of immersion (lateral): | 17 ... 20 mm |
| Output polarity: | DC |
| Nominal voltage: | 8 V |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V DC |
| Switching frequency: | 0 ... 500 Hz |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 3 V |
| Operating current: | 0 ... 200 mA |
| No-load supply current: | ≤ 20 mA |
| UL approval: | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval: | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval: | CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Connection type: | cable PVC , 2 m |
| Core cross-section: | 0.75 mm2 |
| Housing material: | PBT |
| Degree of protection: | IP67 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | ID |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |