UDC-1300-S2-R
UDC-1300-S2-R - Device column
On Request. Please send us an email to inquire the price and avaliability.
"ucnguBrctvdgcxgt0eqo"
Description
Technical parameters
Series: UDC
Contains: Mounting kit for floor assembly, BT-P40 clamp bracket, 2x
Suitable for: CML700i light curtains, CSL 710 light curtains
Type, columns and mirrors: Device column
Dimension (W x H x L): 160 mm x 1,360 mm x 149 mm
Housing material: Metal, Aluminum, Plastic
Net weight: 5,235 g
Housing color: Red, RAL 3000
Type of fastening: Mounting plate, Floor mounting
Mechanical reset function: Yes
Column height without foot: 1,300 mm