UDC-1600-S2
UDC-1600-S2 - Device column
On Request. Please send us an email to inquire the price and avaliability.
"ucnguBrctvdgcxgt0eqo"
Description
Technical parameters
Series: UDC
Contains: Mounting kit for floor assembly, BT-P40 clamp bracket, 2x
Type, columns and mirrors: Device column
Dimension (W x H x L): 160 mm x 1,660 mm x 149 mm
Housing material: Metal, Aluminum, Plastic
Net weight: 6,075 g
Housing color: Yellow, RAL 1021
Type of fastening: Floor mounting, Mounting plate
Mechanical reset function: Yes
Column height without foot: 1,600 mm