50130526
P45-V1-B-DS-O-BZ-098
P45-V1-B-DS-O-BZ-098 - Indicator light / acoustic indicator
Signalgebung: optisch und akustisch; Versorgungsspannung: 24 V, AC/DC; Stromaufnahme, max.: 58 mA; Anschluss: Klemme, abnehmbare Schraubklemmen; Bauform: zylindrisch; Durchmesser: 45 mm; Leuchtmittel: LED/24V; Kalottenbeleuchtung: ganz; Signalbild: Dauer- oder Blinklicht; Kalottenfarbe: orange; Abstrahlwinkel: 360°; Bedienelemente: 270°-Potentiometer; Umgebungstemperatur: -25 ... 60 °C; Schutzart: IP 65; Tonart: Dauer- oder Pulston; Schalldruck: 85 ... 98 dB; Tonanzahl: 3 St.
| Type of signaling: | Optical and acoustic |
| Life expectancy: | > 100,000 h |
| Supply voltage UB: | 24 V, AC/DC, 10 % |
| Current consumption, max.: | 58 mA |
| Type of connection: | Terminal |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 45 mm x 83 mm |
| Length in installed state: | 48 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Net weight: | 65 g |
| Housing color: | Black |
| Type of fastening, at system: | In bore holes with Ø 22.5 mm |
| Type of illuminant: | LED/24V |
| Lens illumination: | Full |
| Signal image: | Continuous or flashing light |
| Lens color: | Orange |
| Angle of radiation: | 360° |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Certifications: | c UL US |
| Tone type: | Continuous or pulse tone |
| Audio frequency: | Approx. 3500 Hz |
| Sound pressure: | 85 ... 98 dB |
| Number of tones: | 3 Piece(s) |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371290 |
| eCl@ss 9.0: | 27371290 |
| ETIM 5.0: | EC000272 |
| ETIM 6.0: | EC000272 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Österreich |
| EAN: | |
| Weight: | 0.09 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |