P65-V1-B-DS-R-BZ-103
P65-V1-B-DS-R-BZ-103 - Indicator light / acoustic indicator
Signalgebung: optisch und akustisch; Versorgungsspannung: 24 V, AC/DC; Stromaufnahme, max.: 47 mA; Anschluss: Klemme, abnehmbare Schraubklemmen; Bauform: zylindrisch; Durchmesser: 65 mm; Leuchtmittel: LED/24V; Kalottenbeleuchtung: ganz; Signalbild: Dauer- oder Blinklicht; Kalottenfarbe: rot; Abstrahlwinkel: 360°; Bedienelemente: 270°-Potentiometer; Umgebungstemperatur: -25 ... 60 °C; Schutzart: IP 65; Tonart: Dauer- oder Pulston; Schalldruck: 85 ... 103 dB; Tonanzahl: 3 St.
| Type of signaling: | Optical and acoustic |
| Life expectancy: | > 100,000 h |
| Supply voltage UB: | 24 V, AC/DC, 10 % |
| Current consumption, max.: | 47 mA |
| Type of connection: | Terminal |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 65 mm x 93 mm |
| Length in installed state: | 58 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Net weight: | 110 g |
| Housing color: | Black |
| Type of fastening, at system: | In bore holes with Ø 22.5 mm |
| Type of illuminant: | LED/24V |
| Lens illumination: | Full |
| Signal image: | Continuous or flashing light |
| Lens color: | Red |
| Angle of radiation: | 360° |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Certifications: | c UL US |
| Tone type: | Continuous or pulse tone |
| Audio frequency: | Approx. 2800 Hz |