50126967
KF-LH-320-D
KF-LH-320-D - Plastic fiber optics for throughbeam operation
| Series: | KF |
| Operating principle: | Throughbeam principle |
| Area of application: | General applications |
| Special version: | Heat resistant |
| Light beam exit: | Lateral |
| Fiber core: | Single fiber core |
| Minimum object diameter: | 0.1 mm |
| Design: | Cylindrical |
| Outer diameter: | 2.2 mm |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| Type: | Plastic fiber optics (KF) |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| Smallest bending radius (moving): | R25 |
| Sleeve length at optical outlet: | 15 mm |
| Metric thread on fiber optic sleeve: | No |
| Damping at λ = 650nm: | 210 dB/km |
| Ambient temperature, operation: | -55 ... 105 °C |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Taiwan |
| EAN: | |
| Weight: | 0.03 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |