50126131
MK 307
MK 307 - Connection unit
| Suitable for: | BPS 307i |
| Suitable for interface: | SSI |
| Number of connections: | 3 Piece(s) |
| Function: | PWR / SW IN / OUT |
| Type of connection: | Terminal |
| Function: | HOST / BUS IN |
| Type of connection: | Terminal |
| Function: | BUS OUT, Service interface |
| Type of connection: | USB |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 64 mm x 83.5 mm x 43.5 mm |
| Housing material: | Metal, Diecast aluminum |
| Net weight: | 186 g |
| Housing color: | Red |
| Customs tariff number: | 84733080 |
| eCl@ss 8.0: | 27279290 |
| eCl@ss 9.0: | 27279090 |
| ETIM 5.0: | EC002498 |
| ETIM 6.0: | EC002498 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 0.27 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |