BTU 934M-D12-90
BTU 934M-D12-90 - Reflector
| Suitable for: | PRK retro-reflective photoelectric sensors |
| Pre-mounted on: | TKA 30x46 reflector |
| Design: | Rectangular |
| Reflective surface: | 46 mm x 30 mm |
| Reflector material: | Plastic |
| Standard designation, metal mounting device: | Aluminum, Steel, galvanized |
| Type of fastening: | Clampable |
| Type of fastening, at system: | For 12 mm rod, Sheet-metal mounting |
| Type of fastening, at device: | Pre-mounted reflector |
| Type of mounting device: | Turning, 360°, Clampable, Swiveling |
| Mounting device material: | Metal |
| ITEM-compatible: | No |
| Ambient temperature, operation: | -40 ... 70 °C |