50104582
D M8A-3P-SK
D M8A-3P-SK - Connector
| Operating voltage: | Max. 32 V AC/DC |
| Rated operating current: | 4,000 mA |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Type of connection: | Connector with insulation-piercing connecting devices |
| Thread size: | M8 |
| Type: | Female |
| No. of pins: | 3 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Version: | Axial |
| Permissible conductor cross section: | 0.14 ... 0.34 mm² |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 11.8 mm x 42.5 mm |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 85 °C |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Customs tariff number: | 85369010 |
| eCl@ss 8.0: | 27069190 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 0.02 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |