9013400000
HTF 63
| Type: | HTF 63 |
| Order No.: | 9013400000 |
| Version: | Pressing tool, Crimping tool for contacts, 0.5mm², 2.5mm², B-Crimp |
| GTIN (EAN): | 4008190056995 |
| Qty.: | 1 pc(s). |
| Width: | 200 mm |
| Width (inches): | 7.874 inch |
| Weight: | 438 g |
| Net weight: | 438.2 g |
| REACH SVHC: | Lead 7439-92-1 |
| Version: | Mechanical, without interchangeable inserts |
| Type of contact: | F-plug / -sleeve |
| Crimping range, min.: | 0.5 mm² |
| Crimping range, max.: | 2.5 mm² |
| Plug width: | 6.3 mm |
| Conductor cross-section, max. AWG: | AWG 14 |
| Conductor cross-section, min. AWG: | AWG 21 |
| Crimping profile 1, min.: | 0.5 mm² |
| Crimping type/profile: | B-Crimp |
| Crimping profile 1, max.: | 1 mm² |
| Crimping profile 2, min.: | 1.5 mm² |
| Crimping profile 2, max.: | 2.5 mm² |
| ETIM 6.0: | EC000168 |
| ETIM 7.0: | EC000168 |
| eClass 9.0: | 21-04-38-11 |
| eClass 9.1: | 21-04-38-11 |
| eClass 10.0: | 21-04-38-11 |
| UNSPSC: | 27-11-27-20 |
| Type: | HTF 63 |
| Order No.: | 9013400000 |
| Version: | Pressing tool, Crimping tool for contacts, 0.5mm², 2.5mm², B-Crimp |
| GTIN (EAN): | 4008190056995 |
| Qty.: | 1 pc(s). |
| Width: | 200 mm |
| Width (inches): | 7.874 inch |
| Weight: | 438 g |
| Net weight: | 438.2 g |
| REACH SVHC: | Lead 7439-92-1 |
| Version: | Mechanical, without interchangeable inserts |
| Type of contact: | F-plug / -sleeve |
| Crimping range, min.: | 0.5 mm² |
| Crimping range, max.: | 2.5 mm² |
| Plug width: | 6.3 mm |
| Conductor cross-section, max. AWG: | AWG 14 |
| Conductor cross-section, min. AWG: | AWG 21 |
| Crimping profile 1, min.: | 0.5 mm² |
| Crimping type/profile: | B-Crimp |
| Crimping profile 1, max.: | 1 mm² |
| Crimping profile 2, min.: | 1.5 mm² |
| Crimping profile 2, max.: | 2.5 mm² |
| ETIM 6.0: | EC000168 |
| ETIM 7.0: | EC000168 |
| eClass 9.0: | 21-04-38-11 |
| eClass 9.1: | 21-04-38-11 |
| eClass 10.0: | 21-04-38-11 |
| UNSPSC: | 27-11-27-20 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | |
| EAN: | |
| Weight: | 0.524 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |