2505240000
ES EPG/HPG 60 HEX 150
| Type: | ES EPG/HPG 60 HEX 150 |
| Order No.: | 2505240000 |
| Version: | Crimping tool insert, Hexagonal crimp |
| GTIN (EAN): | 4050118519631 |
| Qty.: | 1 pc(s). |
| Width: | 42 mm |
| Width (inches): | 1.654 inch |
| Height: | 42 mm |
| Height (inches): | 1.654 inch |
| Depth: | 22 mm |
| Depth (inches): | 0.866 inch |
| Net weight: | 132 g |
| Crimp cross-section aluminium: | 95+120 |
| Crimp cross-section copper: | 150 |
| Crimping width in mm: | 5 |
| Identification number: | 22 |
| Crimping width: | 5 mm |
| Type of contact: | DIN 46235 cable lug, DIN 46267 Part 1 cable lug |
| Crimping type/profile: | Hexagonal crimp |
| ETIM 6.0: | EC001282 |
| ETIM 7.0: | EC001282 |
| eClass 9.0: | 21-04-90-90 |
| eClass 9.1: | 21-01-90-90 |
| eClass 10.0: | 21-04-90-90 |
| Type: | ES EPG/HPG 60 HEX 150 |
| Order No.: | 2505240000 |
| Version: | Crimping tool insert, Hexagonal crimp |
| GTIN (EAN): | 4050118519631 |
| Qty.: | 1 pc(s). |
| Width: | 42 mm |
| Width (inches): | 1.654 inch |
| Height: | 42 mm |
| Height (inches): | 1.654 inch |
| Depth: | 22 mm |
| Depth (inches): | 0.866 inch |
| Net weight: | 132 g |
| Crimp cross-section aluminium: | 95+120 |
| Crimp cross-section copper: | 150 |
| Crimping width in mm: | 5 |
| Identification number: | 22 |
| Crimping width: | 5 mm |
| Type of contact: | DIN 46235 cable lug, DIN 46267 Part 1 cable lug |
| Crimping type/profile: | Hexagonal crimp |
| ETIM 6.0: | EC001282 |
| ETIM 7.0: | EC001282 |
| eClass 9.0: | 21-04-90-90 |
| eClass 9.1: | 21-01-90-90 |
| eClass 10.0: | 21-04-90-90 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | |
| EAN: | |
| Weight: | 0.132 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |