101083036
BETAETIGER AZ 15/16-B1 KPL.
| Product type description: | AZ 15/16-B1 |
| Article number (order number): | 101083036 |
| EAN (European Article Number): | 4030661070001 |
| eCl@ss number, Version 9.0: | 27-27-26-06 |
| Product name: | Straight actuator B1 |
| Weight: | 15 g |
| Actuating radius, minimum: | 160 mm |
| Actuator: | straight rigid |
| Note (General): | Minimum actuating radius on hinged guards 150 mm The axis of the hinge must be 5 mm above and in a parallel plane to the top surface of the safety switch. |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | DE |
| EAN: | |
| Weight: | 0.02 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |