103947
9416
Female connector
Female connector, Socket, Straight, 12-pin, Right-rotatingfa
| Type: | Female connector |
| Number of pins: | 12-pin Right-rotating |
| Construction type: | straight |
| Connection 1: | socket |
| Construction type 1: | straight |
| Threading 1: | M23 |
| Pollution degree: | 3 |
| Connection type: | Solder connection |
| Core cross-section: | 0.08 ... 1 mm2 |
| Cable diameter: | 3 ... 10.5 mm |
| Degree of protection: | IP67 |
| Mass: | 76 g |
| Mating cycles: | 50 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | DE |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |