097902
KCM-70-C ÜWZähl
Counter
Electromechanical summator, 7 decade devices, Counter frequency 10 Hz, Without reset, Power supply 24 V DC or 230 V ACfa
| MTTFd: | 4600 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| Type: | digital display |
| Number of digits: | 7 |
| Display value: | digit height 4 mm |
| Operating voltage: | 24 V DC |
| Power consumption: | 0.6 W |
| Pulse length/pulse interval: | 50 ms / 50 ms |
| Counting frequency: | 10 Hz |
| Ambient temperature: | -10 ... 50 °C (14 ... 122 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 90 °C (-40 ... 194 °F) |
| Relative humidity: | ≤ 80 % (noncondensing) |
| Connection: | flexible leads AWG 22 150 mm long |
| Mass: | 60 g |
| Dimensions: | 48 mm x 24 mm x 54 mm |
| Mounting: | latch fastener |
| Life span: | > 50 x 106 pulses |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | 4050143007660 |
| Weight: | 0.07 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |