E3Z 7371M
E3Z-LS88
Photoelectric sensor, diffuse, BGS, compact square, red LED, 80m+F7390m, PNP, L-on/D-on selectable, M8 connector
| Shape: | Cuboid |
| Sensing method: | Background suppression |
| Sensing distance: | 80 mm |
| Sensing distance (min.): | 2 mm |
| Setting method: | Manual adjustment |
| Connection method: | Connector M8 - 4 pin |
| Output type: | PNP |
| Operation mode: | Dark-ON, Light-ON |
| Response time: | 1 ms |
| Material housing: | PBT |
| Thread size: | Other |
| Width: | 10.8 mm |
| Height: | 31 mm |
| Depth: | 20 mm |
| Type of light: | Polarity free red light |
| Power supply voltage: | 12-24 V |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | CHN |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |