332279
R88M-G75030T-BS2
G-Series AC servo motor, 750 W, 200 VAC, 3000 rpm, 2.4 Nm, absolute, Brake
Servo / Motion - Servomotor G-Serie mit Bremse, Zylinder - Nennleistung: 750W - Nennspannung: 3 x 200V - 3000 rpm / 2,4 Nm, ABS 17 Bit - Voll gekapselt, selbstkühlend - Isolationsklasse B - Geeigneter Servotreiber: R88D-Gx08H, R88D-Kx08H - Schutzklasse: IP 65 (außer Wellenöffnung und Kabelenden) - Zulassungen: UL, CSA, CE
| Servo control method: | Analog, MECHATROLINK II, Pulse train |
| Drive supply voltage: | 230 V single phase |
| Rated output: | 0.75 kW |
| Rated torque: | 2.4 Nm |
| Rated speed: | 3000 r/min |
| Encoder type: | Absolute with battery |
| Motor with brake: | |
| Peak torque: | 7.05 Nm |
| Flange size square (LC): | 80 mm |
| Motor with oil seal: | |
| Shaft with key: | |
| Shaft with tap: | |
| Encoder resolution: | 17 Bit |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | China |
| EAN: | 4547648494373 |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |