549867
UDC-2100-S2
UDC-2100-S2 - Device column
| Series: | UDC |
| Contains: | Mounting kit for floor assembly, BT-P40 clamp bracket, 2x |
| Suitable for: | MLC 500, MLC 300 safety light curtains, MLD 500, MLD 300 multiple light beam safety devices |
| Type, columns and mirrors: | Device column |
| Functions: | Adjustable, 3 directions, Mounting and protection of light curtains and multiple light beam devices |
| Dimension (W x H x L): | 160 mm x 2,160 mm x 149 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum, Plastic |
| Net weight: | 7,200 g |
| Housing color: | Yellow, RAL 1021 |
| Type of fastening: | Floor mounting, Mounting plate |
| Mechanical reset function: | Yes |
| Column height without foot: | 2,100 mm |
| Exterior mounting of accessories: | Rear, Lateral |
| Customs tariff number: | 76042990 |
| eCl@ss 8.0: | 27279290 |
| eCl@ss 9.0: | 27279090 |
| ETIM 5.0: | EC002498 |
| ETIM 6.0: | EC002498 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 11.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |