50143597
IT 1472g-1D-2 USB-KIT
IT 1472g-1D-2 USB-KIT - Wireless mobile bar code reader
| Series: | IT147xg |
| Code types, readable: | GS1 Databar Limited, 2/5 Interleaved, Codabar, Codablock, Code 128, Code 39, Code 93, EAN 8/13, EAN Addendum, GS1 Databar, GS1 Databar Expanded, GS1 Databar Omnidirectional, GS1 Databar Stacked, GS1 Databar Truncated, UPC |
| Reading distance: | 5 ... 400 mm |
| Light source: | LED, Red |
| LED group: | 1 |
| Camera resolution, horizontal: | 1,040 px |
| Camera resolution, vertical: | 720 px |
| Bar code contrast (PCS): | 35 % |
| Modulus size: | 0.127 ... 0.508 mm |
| Supply voltage UB: | 3.7 V, DC |
| Power consumption, max.: | 1.8 W |
| Battery technology: | LiIon |
| Battery storage capacity: | 2.4 A·h |
| Type: | PS/2, USB, RS 232 |
| Function: | Process |
| Function: | Process |
| Bluetooth range: | Class 2 |
| Bluetooth version: | 4.2 |
| Type of connection: | Bluetooth |
| Dimension (W x H x L): | 173 mm x 82 mm x 62 mm |
| Housing material: | Plastic, UL 94-V0 |
| Net weight: | 210 g |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 70 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 0 ... 95 % |
| Drop height: | 1.8 m |
| Measurements relative to: | Concrete floor |
| Degree of protection: | IP 42 |
| Customs tariff number: | 85044055 |
| eCl@ss 8.0: | 27280103 |
| eCl@ss 9.0: | 27280103 |
| ETIM 5.0: | EC002550 |
| ETIM 6.0: | EC002550 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | China |
| EAN: | |
| Weight: | 0.55 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |