50142435
IT 1950g HD-2-R
IT 1950g HD-2-R - Mobile 2D-code reader
| Series: | IT19xx |
| Code types, readable: | GS1 Databar Expanded, 2/5 Interleaved, Aztec, Codabar, Code 128, Code 39, Code 93, Composite Codes, Data Matrix Code, DotCode, EAN 128, EAN 8/13, EAN Addendum, GS1 Databar, GS1 Databar Limited, GS1 Databar Omnidirectional, GS1 Databar Stacked, GS1 Databar Truncated, Maxicode, Micro PDF, Micro QR, Others on request, PDF417, QR code, UPC |
| Reading distance: | 6 ... 604 mm |
| Camera resolution, horizontal: | 1,280 px |
| Camera resolution, vertical: | 800 px |
| Supply voltage UB: | 4 ... 5.5 V, DC |
| Power consumption, max.: | 2.5 W |
| Type: | PS/2, USB, RS 232 |
| Function: | Process |
| Function: | Process |
| Type of connection: | RJ41 |
| Dimension (W x H x L): | 70 mm x 80 mm x 160 mm |
| Housing material: | Plastic, UL 94-V0 |
| Net weight: | 160 g |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 70 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 0 ... 95 % |
| Drop height: | 1.8 m |
| Measurements relative to: | Concrete floor |
| Degree of protection: | IP 41 |
| Customs tariff number: | 84719000 |
| eCl@ss 8.0: | 27280103 |
| eCl@ss 9.0: | 27280103 |
| ETIM 5.0: | EC002999 |
| ETIM 6.0: | EC002999 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | China |
| EAN: | |
| Weight: | 0.16 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |