MOD-BA-I2/20-O2/40A-24V
MOD-BA-I2/20-O2/40A-24V - Redundancy module
| Series: | PBM |
| Efficiency: | 99.5% |
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Overvoltage category: | III |
| Input current: | Max. 2 x 20A |
| Auto-balancing (50/50): | Yes |
| Number of signal outputs: | 2 Piece(s) |
| Function: | Potential-free relay contact |
| Number of connections: | 2 Piece(s) |
| Type of connection: | Terminal |
| Type of terminal: | Spring-cage terminal |
| No. of pins: | 4 -pin |
| No. of pins: | 6 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 70 mm x 90 mm x 75 mm |
| Type of display: | LED |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 60 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 85 °C |