50130532
PBZ-V1-065
PBZ-V1-065 - Acoustic indicator
Signalgebung: akustisch; Versorgungsspannung: 12 ... 24 V, AC/DC; Stromaufnahme, max.: 46 mA; Anschluss: Klemme, abnehmbare Schraubklemmen; Bauform: zylindrisch; Durchmesser: 30 mm; Bedienelemente: 270°-Potentiometer; Umgebungstemperatur: -20 ... 60 °C; Schutzart: IP 65; Tonart: Dauer- oder Pulston; Schalldruck: 65 dB; Tonanzahl: 2 St.
| Type of signaling: | Acoustic |
| Supply voltage UB: | 12 ... 24 V, AC/DC |
| Current consumption, max.: | 46 mA |
| Type of connection: | Terminal |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 30 mm x 59 mm |
| Length in installed state: | 12 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Net weight: | 30 g |
| Housing color: | Black |
| Type of fastening, at system: | In bore holes with Ø 22.5 mm |
| Ambient temperature, operation: | -20 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Certifications: | c UL US |
| Tone type: | Continuous or pulse tone |
| Audio frequency: | Approx. 3500 Hz |
| Sound pressure: | 65 dB |
| Number of tones: | 2 Piece(s) |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371214 |
| eCl@ss 9.0: | 27371214 |
| ETIM 5.0: | EC001026 |
| ETIM 6.0: | EC001026 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Österreich |
| EAN: | |
| Weight: | 0.04 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |