50113550
BT D08M.5
BT D08M.5 - Mounting bracket
| Suitable for: | Sensors with M8 design |
| Dimension (W x H x L): | 20 mm x 19 mm x 16 mm |
| Inner diameter: | 8 mm |
| Standard designation, stainless steel mounting device: | V2A |
| Design of mounting device: | Angle, L-shape |
| Type of fastening, at system: | Through-hole mounting |
| Type of fastening, at device: | Screw type |
| Type of mounting device: | Rigid |
| Mounting device material: | Stainless steel |
| Customs tariff number: | 73182900 |
| eCl@ss 8.0: | 27279202 |
| eCl@ss 9.0: | 27273701 |
| ETIM 5.0: | EC003015 |
| ETIM 6.0: | EC003015 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 0.01 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |