DDLS 200/300.2-10-H-M12
DDLS 200/300.2-10-H-M12 - Optical data transmission
| Series: | DDLS 200 |
| Working range: | 200 ... 300,000 mm |
| Light source: | LED, Infrared |
| Usable opening angle transmitter: | 1 ° |
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Encoding: | A-coded |
| Dimension (W x H x L): | 89.25 mm x 196.5 mm x 111.8 mm |
| Type of display: | LED, Bar graph |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -30 ... 70 °C |