50034899
DB 14 K-7
DB 14 K-7 - Capacitive sensor
| Series: | 14 |
| Principle of physics: | Capacitive |
| Operating range: | 0.006 ... 0.007 m |
| Type of connection: | Cable with connector |
| Cable length: | 2,500 mm |
| Thread size: | M8 |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 44 mm x 19 mm x 150 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Net weight: | 80 g |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 40 °C |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27270102 |
| eCl@ss 9.0: | 27270102 |
| eCl@ss 10.0: | 27270102 |
| ETIM 5.0: | EC002715 |
| ETIM 6.0: | EC002715 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 0.36 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |