50030481
MA 21 100
MA 21 100 - Connection unit
Versorgungsspannung: 18 ... 36 V, DC; Schnittstelle: RS 232, RS 485; Anschlüsse: 2 St.; Abmessungen: 120 mm x 55 mm x 180 mm; Schutzart: IP 65
| Series: | MA 21 |
| Suitable for: | BCL 8 series bar code readers, BCL 2x series bar code readers, HFxx series mobile RFID read/write systems, IT 1900g series mobile 2D-code readers |
| Supply voltage UB: | 18 ... 36 V, DC |
| Type: | RS 232, RS 485 |
| Number of connections: | 2 Piece(s) |
| Function: | Connection to device, Connection with PLC, Data interface, Voltage supply |
| Type of connection: | Terminal |
| No. of pins: | 31 -pin |
| Function: | Service interface, Configuration interface |
| Type of connection: | Sub-D |
| No. of pins: | 9 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 120 mm x 55 mm x 180 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Net weight: | 640 g |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -20 ... 60 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 5 ... 90 % |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Customs tariff number: | 84733080 |
| eCl@ss 8.0: | 27379201 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 0.72 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |