426555
MLD500-T1-UDC-1000-S2-P
MLD500-T1-UDC-1000-S2-P - Safety sensor/transmitter set
| Series: | MLD-UDC |
| Device type: | Transmitter |
| Special version: | Protective screen |
| Type: | 4, IEC/EN 61496 |
| SIL: | 3, IEC 61508 |
| SILCL: | 3, IEC/EN 62061 |
| Mission time: | 20 years, EN ISO 13849-1 |
| Category: | 4, EN ISO 13849 |
| Operating range: | 0.5 ... 70 m |
| Number of beams: | 1 Piece(s) |
| With device column: | Yes |
| Column height without foot: | 1,000 mm |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27272703 |
| eCl@ss 9.0: | 27272703 |
| ETIM 5.0: | EC001832 |
| ETIM 6.0: | EC001832 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 6.70 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |