0048445
BA7632.31 AC50/60HZ 12V
Stepping relay BA 7632
According to IEC/EN 61 810-1. High switching capacity of contacts. High switching safety. Width 45 mm
| Function: | Stepping relay |
| Output contacts max.: | 3 s |
| Suppressor circuit on the coil input: | + |
| Thermal current Ith max.: | 10 A |
| Enclosure design: | Schaltschrank |
| Width: | 45 mm |
| Type: | BA 7632 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | |
| EAN: | 4030641484453 |
| Weight: | 0.48 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |