0039168
BA7632.028 AC50/60HZ 230V
STEPPING RELAY
| Function: | Stepping relay |
| Output contacts max.: | 3 s |
| Suppressor circuit on the coil input: | + |
| Thermal current Ith max.: | 10 A |
| Enclosure design: | Schaltschrank |
| Width: | 45 mm |
| Type: | BA 7632 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | DE |
| EAN: | |
| Weight: | 0.48 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |