63072000
Adapter for single hole mount. EM GY
The right solution for every installation
| Height: | 46 mm |
| Diameter: | 40 mm |
| Materials: | PC |
| Housing colour: | Grey |
| Protection category: | IP66 IP69K |
| Cable entry: | Through hole |
| Cable entry maximum: | d = 9 mm |
| Type of fixing: | Built-in mounting |
| Working temperature minimum: | -30°C |
| Working temperature maximum: | +60°C |
| UL Type Rating: | Type 12 |
| Weight with packaging: | 30 g |
| Product weight: | 30 g |
| Pollution degree: | 3 In the connection area: 2 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |