23978055
AS-i LED Beacon EM 24VDC MC
5 colours possible in one beacon. Colours can be triggered and changed via AS-Interface. 2 pin terminal for easy AS-Interface connection
| Height: | 81 mm |
| Diameter: | 50 mm |
| Materials: | PC PC/ABS |
| Dome colour: | Clear |
| Housing colour: | Black |
| Protection category: | IP65 |
| Connection: | Plug-in connection |
| cross-sectional area maximum: | 1,50mm² / 16AWG |
| Type of fixing: | Built-in mounting |
| Working temperature minimum: | -20°C |
| Working temperature maximum: | +50°C |
| Weight with packaging: | 53 g |
| Product weight: | 36 g |
| Operating voltage: | 24V |
| Operating voltage type: | DC |
| Operating voltage tolerance: | +/- 10% |
| Rated operational voltage: | 24 VDC |
| Rated operational current: | 100 mA |
| Rated inrush current: | 500 mA |
| Protection class: | Protection class 2 |
| Pollution degree: | 3 In the connection area: 2 |
| AS-i Slave Type: | A/B |
| AS-i Profile: | S-8.A.E |
| Light source: | LED |
| Light colour: | MC 5 colours |
| Optical signal image: | Permanent |
| Service life optical: | 50,000 h maximum |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | |
| EAN: | |
| Weight: | 0.00 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |