549797
UMC-1143-S2
UMC-1143-S2 - Mirror column
| Series: | UMC |
| Number of individual mirrors: | 3 Piece(s) |
| Contains: | Mounting kit for floor assembly |
| Suitable for: | MLD 500, MLD 300 multiple light beam safety devices |
| Type, columns and mirrors: | Deflecting mirror column for multiple light beam safety devices |
| Functions: | Automatic resetting after mechanical impacts with special spring elements, Adjustable, 3 directions, Easy axial alignment, Precise alignment of the individual mirrors in all 3 axes, Simple height adjustment of the mirrors |
| Dimension (W x H x L): | 160 mm x 1,200 mm x 149 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum, Plastic |
| Net weight: | 4,985 g |
| Housing color: | Yellow, RAL 1021, Black, RAL 9005 |
| Type of fastening: | Floor mounting, Mounting plate |
| Mechanical reset function: | Yes |
| Column height without foot: | 1,140 mm |
| Exterior mounting of accessories: | Rear |
| Center-to-center spacing of individual mirrors: | 400 mm |
| Customs tariff number: | 76042990 |
| eCl@ss 8.0: | 27279207 |
| eCl@ss 9.0: | 27273605 |
| ETIM 5.0: | EC002467 |
| ETIM 6.0: | EC002467 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Deutschland |
| EAN: | |
| Weight: | 7.20 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |