50130473
D9-V1-G-SGSOSRBZ2
D9-V1-G-SGSOSRBZ2 - Signaling column
| Series: | D9 |
| Type of signaling: | Optical and acoustic |
| Life expectancy: | > 100,000 h |
| Supply voltage UB: | 24 V, AC/DC, 10 % |
| Current consumption, max.: | 194 mA |
| Type of connection: | Terminal |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 90 mm x 194 mm x 45 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Housing color: | White |
| Type of fastening, at system: | Screw type / vertical |
| Type of illuminant: | LED/24V |
| Lens modules: | 3 pieces, ready-made |
| Signal image: | Continuous light |
| Angle of radiation: | 180° |
| Sequence of the modules (ascending): | Green, orange, red |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Certifications: | c UL US |
| Tone type: | Continuous or pulse tone |
| Audio frequency: | Approx. 2500 Hz |
| Sound pressure: | 70 ... 90 dB |
| Number of tones: | 2 Piece(s) |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371230 |
| eCl@ss 9.0: | 27371230 |
| ETIM 5.0: | EC001042 |
| ETIM 6.0: | EC001042 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Österreich |
| EAN: | |
| Weight: | 0.43 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |