50130459
E4-MP1-250
E4-MP1-250 - Signaling column element
| Series: | E4 |
| Type of connection: | Terminal |
| Type of terminal: | Push-in technology |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 40 mm x 284 mm |
| Housing material: | Plastic, Aluminum, PC, Metal |
| Housing color: | Black |
| Design of mounting device: | Base mounting |
| Type of fastening, at system: | Screw type / horizontal |
| Lens modules: | Max. 5 pieces |
| Module holder: | One side |
| Number of end caps: | 1 Piece(s) |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 66 |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371234 |
| eCl@ss 9.0: | 27371234 |
| ETIM 5.0: | EC001259 |
| ETIM 6.0: | EC001259 |
| ECCN: | |
| Country of Origin: | Österreich |
| EAN: | |
| Weight: | 0.29 kg |
| Length: | 0.00 m |
| Width: | 0.00 m |
| Height: | 0.00 m |