249522
VMC-2+P/V2
Valve connector, non pre-wired
Valve connector, Form C, Varistor, non pre-wiredfa
| Number of pins: | 2 + PE |
| Connection 1: | Valve connector DIN |
| Construction type 1: | right angle |
| LED yellow: | Functional display |
| Operating voltage: | 24 V AC/DC |
| Operating current: | max. 10 A |
| Volume resistance: | < 4 mω |
| Suppression: | Varistor |
| Ambient temperature: | -25 ... 90 °C (-13 ... 194 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 125 °C (-40 ... 257 °F) |
| Degree of protection: | IP67 |
| Connection: | Valve connector Form C screw terminal for max. 1.5 mm2 ; 16 AWG |
| Material: Contact surface: | Ag |
| Material: Body: | PA, transparent |
| Material: Seal: | NBR |
| Cable: Sheath diameter: | 3 ... 5.5 mm |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | IE |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |