046139
CJ30-50K10-E0123-Y46139
Capacitive sensor
Series: cylindrical, d = 50 mm, Housing material: POM, Connection type: cable PUR , 2 m, Output type: 3-wire, Installation: flush, Type of voltage: DCfa
| Switching function: | Normally open/closed (NO/NC) switchable |
| Output type: | PNP/NPN |
| Rated operating distance: | 30 mm |
| Installation: | flush |
| Output polarity: | DC |
| Assured operating distance: | 0 ... 25 mm |
| Output type: | 3-wire |
| Installation conditions: B: | 0 mm |
| Installation conditions: C: | 90 mm |
| Installation conditions: F: | 100 mm |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V |
| Switching frequency: | 0 ... 50 Hz |
| Hysteresis: | typ. 20 % |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 2.5 V |
| Operating current: | 0 ... 150 mA |
| Lowest operating current: | 0 mA |
| Off-state current: | 0 ... 0.1 mA typ. 0.1 µA at 25 °C |
| No-load supply current: | ≤ 15 mA |
| Switching state indicator: | Multihole-LED, yellow |
| MTTFd: | 554 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| UL approval: | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval: | cCSAus Listed, General Purpose |
| Ambient temperature: | -30 ... 60 °C (-22 ... 140 °F) |
| Connection type: | cable PUR , 2 m |
| Core cross-section: | 0.25 mm2 |
| Housing material: | POM |
| Sensing face: | POM |
| Degree of protection: | IP67 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | DE |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |